Česky
Slovensky
English
Polski
Znajdź nas na:  

Nawigacja

Dla firm
DRILL Succession Planning

DRILL Succession Planning

Planowanie sukcesji (system planowania sukcesji) to kolejny ważny proces w kontekście zarządzania zasobami ludzkimi. Dzięki niemu organizacja świadomie planuje i zapewnia rekrutacje na kluczowe stanowiska specjalistyczne i menedżerskie w firmie. Jeżeli proces ten jest skutecznie prowadzony, ma zasadnicze znaczenie dla zapewnienia ciągłości i efektywnego zarządzania firmą, w przypadku utraty kluczowych menedżerów, lub specjalistów z jakiegokolwiek powodu.

Oferujemy Państwu analizę bieżącej sytuacji i badania potrzeb, a następnie opracowujemy
i wdrażamy system, łącznie z przygotowaniem pełnej dokumentacji, harmonogramu i planu działania w zakresie wdrażania systemu. Zapewniamy również pomoc w zakresie komunikacji i szkolenie dla pracowników.

Planowanie następstwa jest uważane za jedną z najbardziej krytycznych i najważniejszych części planowania ciągłości zarządzania biznesem (Business Continuity Planning), które w znacznym stopniu zależy od dostępności i możliwości wykorzystania dobrych i kompetentnych menedżerów.

Planowanie następstwa to także zmotywowani i lojalni pracownicy gotowi na objęcie kluczowych stanowisk,  wyposażeni w wymagane kompetencje i umiejętności, którzy znają szczegółowo model biznesowy firmy, jej procesy i organizację wewnętrzną.

Jeżeli takie plany nie istnieją, często pozostawia się określone dziedziny bez dostatecznego zarządzania menedżerskiego. Jeżeli zatem nie zostanie znaleziony zdolny następca, będzie to miało wpływ na wyniki firmy.

Planowanie następstwa wymaga, aby zarząd regularnie obserwował i oceniał swoich menedżerów i specjalistów oraz celowo wyszukiwał i wyznaczał kilku następców dla każdego ważnego stanowiska menedżerskiego lub kluczowych specjalistów. Ten proces ma również wpływ na ocenę określonych predyspozycji warunkujących pełną gotowość następcy do przejęcia wyznaczonego stanowiska, na przykład: rozwój określonych kompetencji i umiejętności, plan czasowy przygotowania itp., które powinny być uwzględnione w planie indywidualnego rozwoju. Plan następstwa powinien w jasny sposób ustalać, jakie czynniki należy uwzględnić i jaki jest proces poprzedzający wyznaczenie następcy na dane stanowisko.

Jeżeli  będą chcieli Państwo opracować lub rozwinąć proces planowania zastępstw, spółka DRILL® może pomóc w tworzeniu i organizacji tych procesów, w ich połączeniu z pozostałymi procesami w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi.

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania. Wypełnij swoje dane kontaktowe.

Pozyje oznaczone gwiazdką (*) są obowiązkowe.
Należy wypełnić przynajmniej jedno okienko Email i Telefon.

Imię*:
E-mail:
Telefon:
Wiadomość*:
Przepisz kod*:
Chcę innego obrazka!
Kod kontrolny: