Česky
Slovensky
English
Polski
Znajdź nas na:  

Nawigacja

DRILL Coaching

Coaching najczęściej kojarzy się z zarządzaniem menedżerami na różnych stanowiskach, ale swoje znaczenie ma też dla pracowników, którzy są w intensywnym kontakcie z klientami, dla zespołów roboczych i kluczowych specjalistów. Jest to idealna metoda przede wszystkim w przypadkach, kiedy widzimy możliwości poprawy, ale nie jesteśmy w stanie zdefiniować, w czym jest problem, lub nie wiemy co z nim zrobić.

Coaching najczęściej kojarzy się ze stanowiskami menedżerskimi, ale swoje znaczenie ma też dla pracowników, którzy pracują w stałym kontakcie z klientami, dla zespołów roboczych i kluczowych specjalistów. Jest to idealna metoda przede wszystkim w przypadkach, kiedy widzimy możliwości wzrostu, ale nie jesteśmy w stanie zdefiniować źródła problemu lub nie wiemy jak go rozwiązać.

Sensem coachingu jest,, aby dana osoba sama uświadomiła sobie swoje cele, potrzeby i mocne strony. Ważne jest zdefiniowanie tego, co chcemy osiągnąć, jakie są nasze możliwości, dlaczego powstały problemy i jak ich w przyszłości uniknąć. Dzięki coachingowi sami odkryjemy odpowiadające nam rozwiązanie.

Coaching sprzyja zwiększeniu zdolności do autorefleksji, szybkiemu rozwojowi zdolności i umiejętności, rozwojowi samoorganizacji, wykorzystywaniu własnych możliwości i osobistemu zadowoleniu. Coaching raczej pomaga się uczyć, niż uczy. Wyzwala potencjał człowieka i umożliwia maksymalizację jego możliwości. Coachowany (prowadzony) pracownik jest aktywny. Coach (prowadzący) za pomocą pytań otwartych prowadzi pracownika w drodze do szukania własnych błędów, samooceny i rozwoju.

Do podstawowych zalet coachingu należy:

  • W krótkim czasie, bezpośrednio w warunkach pracy, coaching zapewnia szybką identyfikację czynników ryzyka (zawodowych i osobistych) i szuka dróg ich eliminacji. W przypadku mocnych stron i ukrytego potencjału szuka dróg rozwoju.
  • Umożliwia realizację nietradycyjnych sposobów pracy z wykorzystaniem kreatywności, inicjatywy,i zdolności samodzielnego działania.
  • Respektuje coachowane osoby.
  • Rozwiązuje konkretne zadania, sytuacje, problemy.
  • Jest połączony z praktyką i potrzebami coachowanych osób.
  • Jego wyniki są mierzalne.

Jak działa coaching?

Coaching przebiega interaktywnie:

  • Na pierwszym spotkaniu identyfikowane są kluczowe obszary rozwoju, a następnie  tworzy się plan coachingu.
  • Na każdym następnym spotkaniu, które odbywa się minimum raz w miesiącu, analizowane są wypełnione zadania cele oraz postępy w rozwiązywaniu zadań.
  • Następnym etapem jest dyskusja z prowadzącym o następnych obszarach coachingu i identyfikacja problemów.
  • Jeżeli ustalone zostaną kolejne obszary coachingu, po około trzech do sześciu następuje ocena poczynionych postępów.

DRILL oferuje coaching indywidualny, zespołowy oraz grupowy:

Coaching indywidualny – jest przeznaczony dla jednostek, kiedy prowadzący, krok po kroku, pomaga klientowi w znalezieniu jego drogi do pożądanej zmiany w zachowaniu i postępowaniu wobec zdefiniowanego problemu.

Coaching zespołowy – jest przeznaczony dla zespołów i wykorzystuje siłę grupy, aby osiągnąć możliwie najbardziej efektywne rozwiązanie i rezultaty.

Coaching grupowy – jest przeznaczony dla grup połączonych wspólnym tematem. W czasie sesji, coach prowadzi proces rozwoju każdego z uczestników używając zbiorowych inspiracji i dzieląc się nimi z członkami grupy.

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania. Wypełnij swoje dane kontaktowe.

Pozyje oznaczone gwiazdką (*) są obowiązkowe.
Należy wypełnić przynajmniej jedno okienko Email i Telefon.

Imię*:
E-mail:
Telefon:
Wiadomość*:
Przepisz kod*:
Chcę innego obrazka!
Kod kontrolny: